18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü 107.Yıl Dönümü Mesajı
18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü 107.Yıl Dönümü Mesajı

Anadolu’nun dört bir yanından gelerek Çanakkale’de göğüs göğse çarpışarak şehit düşen ecdadımız; vatan,bayrak ve bağımsızlık uğruna zerre tereddüt etmeden ölümü göze alıp şehit düşmüştür.
Bu anlamda Çanakkale Destanı; gerek milletimiz,ülkemiz, istikbal ve hürriyetimize göz koyan işgalci emperyalist güçler; gerekse 15 Temmuz 2016’da olduğu gibi ülkemizin bekasına karşı hain planlar peşinde koşan şer odakları için unutmamaları gereken tarihi nitelikte bir derstir.
Aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kanları ve canlarıyla suladıkları bu vatan topraklarının; dün olduğu gibi bundan sonra da milletimiz tarafından kutsal bir emanet olarak korunacağı herkes tarafından iyi bilinmelidir.
Bu vatan toprağı uğruna dün ve bugün toprağa düşüp Şehit olan Kahraman Mehmetçiklerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.
Fedakârlıkların en büyüğüne imza atan Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferimizin yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere, ülkemizin savunması, birliği, bütünlüğü ve geleceği için canlarını vererek bu toprakları bizlere vatan edip miras bırakan aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
Ruhları şâd, mekânları cennet olsun.
Ali BEKTAŞ
KOZLU BELEDİYE BAŞKANI