100 YILLIK OKUL YOLA KAVUŞTU
100 YILLIK OKUL YOLA KAVUŞTU
100 YILLIK OKUL YOLA KAVUŞTU
Kozlu Belediye Başkanı Ali BEKTAŞ, 1927 yılından bugüne tam 95 yıl sonra Yola kavuşan Kozlu Cumhuriyet İlkokulu yolunda incelemelerde bulundu.
Kozlu ilçe milli eğitim müdürü Mansur GÖK, Kozlu Halk Eğitim Müdürlüğü ve Cumhuriyet İlkokulu Yönetimi ile bir araya gelen Başkan Ali BEKTAŞ incelemelerin ardından öğrencileri de sınıflarında ziyaret ederek neşelerine ortak oldu.
Kozlu Belediye Başkanı Ali BEKTAŞ Okul Yolu hakkında yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:
Çarşı merkezinde bulunan, fiziki ömrünü tamamlamış, belediyemize ait olan riskli bina yıkılmış ancak bu konuda siyasi mulahazalarla
Çeşitli asılsız haberler yapılmıştı.
Halbuki amacımız;
1927 yılında yapılan, ilçemizin en eski eğitim kurumuna YOL yapmaktı. Çalışmalarımız sonucunda 95 yıl sonra Okulumuzu Yola kavuşturmuş olmanın sevincini yaşıyoruz.
Bizim için önemli olan budur, gerisi boştur.
Okulun yolu olmadığı için ilcede birçok vatandaşın yerini dahi bilmediği , yüzlerce öğrencinin eğitim gördüğü okula yaya olarak dahi ulaşımın yapılamadığı, yaklaşık 100 yıllık bu sıkıntıyı görmezden gelip, içimize sindiremezdik.
Ayrıca, acil durumlarda, depremde, yangında, itfaiye , ambulans , okul servisi ve diğer araçların okula ulaşımını sağlamış olduk.
Okul Yolumuz kıymetli öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere Saygıdeğer Kozlu Halkımıza Hayırlı Olsun.