SANAYİ ESNAFI BAŞKAN YILMAZ'A TEŞEKKÜR ETTİ
SANAYİ ESNAFI BAŞKAN YILMAZ

Uludüz yaptığı basın açıklamasında konu başlıkları ile birlikte şunlara temas etti;
1. 2015 Yılının Şubat ve Mart aylarında aşırı yağışların etkisi ile Sanayi sitemizin Güney Mahallesi tarafında toprak kayması ve çökmesi sonucu 50.m uzunluğunda istinat duvarı ve önündeki 4 işyeri 07.03.2015 tarihinde hasara uğramıştı. Mahkemeye müracaat ederek bilirkişi marifeti ile hasar tespiti yaptırmıştık. İşyerlerimiz ve istinat duvarlarımız sigortalı olduğu için mahkemenin tespit etmiş olduğu hasar bedelinin kooperatifimize ödenmesi için sigorta şirketine açmış olduğumuz mahkeme ise hala devam etmektedir. 
Bu istinat duvarının önündeki işyerlerinin mağduriyeti devam etmekte olduğu için Belediye Başkanımız Sayın Kerim Yılmaz ile yapmış olduğumuz görüşmede konuyu kendisine anlattık. Olay yerini teknik ekibi ile inceleyerek mağduriyetin kısa zaman içerisinde giderileceğini ifade etti.
2. Sanayi sitemizin yanından geçmekte olan Kozlu deresinde D.S.İ tarafından dere temizleme çalışmaları yapılırken 08.08.2016 tarihinde 80.m boyundaki istinat duvarı devrilmiş ve Gökçek Granite ait işyeri yıkılmıştır. Kozlu Belediyesi ile D.S.İ. arasında yapılan görüşmeler neticesinde Sanayi köprüsü ile yıkılan istinat duvarının yapımı için D.S.İ. ihale yapmış bu ihale ile yapılacak olan işler için gerekli olan 300 ton demirin Kozlu Belediyesi tarafından temin edileceğine dair D.S.İ. ile rahmetli Belediye Başkanımız Ertan Şahin arasında protokol yapılmış.
İhaleyi alan firma işe başlamak için geldiğinde Kozlu Belediyesi ile görüşmüş ve Rahmetli Ertan Başkanımızdan sonra Başkan olan Sayın Kerim Yılmaz bu demirin Belediye tarafından kısa zamanda temin edilerek ihaleyi alan firmaya teslim edeceğini bizlere ifade etmiştir. Sanayi sitemizin Güney Mahallesi ve dere kenarındaki sorunları işyeri sahiplerini ve iş yaptırmaya gelenleri de mağdur etmektedir. 
Sanayi sitemizde 75 adet Sanayi Bakanlığı Kredisi, 21 adet Kooperatif imkanları ile yapılan toplam 96 işyerinde yaklaşık 300 kişi çalışarak nüfusu 40.000 olan Kozlu İlçemiz ile ayrıca 14 köyüne de hizmet vererek Kozlu ekonomisine katkıda bulunmaktadır.
Sayın Belediye Başkanımız Kerim Yılmaz’ın sorunlarımızın çözümü için gayretlerini görmek bizleri memnun etmektedir.
3. Kozlu Semt Polikliniğinden Güney Mahallesine ve Sanayi sitemize giden Karayolunun poliklinik yanındaki çıkıntı özellikle büyük araçlara sıkıntı yaratıyordu. Burada yapılmakta olan çalışmalarda çok yerinde tespitler ve hizmetlerdir.
Bütün bu hizmetleri için Belediye Başkanımız Sayın Kerim Yılmaz’a Sanayi Sitemiz adına Teşekkür ederiz.

Güncel Haberler