Kozlu’da çok özel ve çok güzel hareketler…
Kozlu’da çok özel ve çok güzel hareketler…

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök canlı müzik eşliğinde çok özel çocuklarla piste çıkarak dans etti. Yakın İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler daha sonra aileleriyle birlikte piste çıkarak doyasıya eğlendi.

YILMAZ: “O’NLARA HAK ETTİKLERİ DEĞERİ VERMELİYİZ”

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz program öncesi yaptığı konuşmada, çok özel çocuklar ve aileleriyle birlikte olmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Herkesin potansiyel engelli adayı olduğunu ve çok özel çocuklara bir tebessüm ve bir kucaklaşmayla büyük bir destek verileceğine işaret eden Yılmaz, “Sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyor, böyle anlamlı bir günde sizlerle bir arada olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu özellikle ifade etmek istiyorum.

Hayatın tüm alanlarında; sporda, sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde, sivil toplumda, iş dünyasında tüm zorluklara rağmen sizlerin sergilediği mücadele gerçekten takdire şayandır.

Ülkemizdeki milyonlarca özel çocukları temsilen burada bulunan her kir kardeşimin azmi ve kararlılıklarıyla bizlere örnek olduğunu, ilham verdiğini özellikle belirtmek istiyorum.

Sizler zorlukları aşmanın bir inanç meselesi olduğunu, başarının anahtarının öncelikle kişinin buna inanması olduğunu her gün ispat ediyorsunuz.

Sizlere verebileceğimiz en büyük desteğin bir tebessüm, bir selam, bir kucaklaşma, size cevap veremese bile, koluna girerek ‘nasılsın’ diye hatırını sormak olduğunu düşünüyorum. Onlara hak ettikleri ve gereken değeri vererek yardımcı olmalıyız. Bizlerin de her daim yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Unutmayalım; yaşadığımız sürece hepimiz birer engelli adayıyız.

Canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenen öğrencilere, Kaymakam Karakaya ve Başkan Yılmaz pasta keserek ve hediyeler takdim ederek final yaptı.

Güncel Haberler