Dağköy Yağlı Güreşleri Protokolü İmzalandı…
Dağköy Yağlı Güreşleri Protokolü İmzalandı…

Kozlu İlçesi Kaymakamı Ahmet Karakaya ve Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz arasında Kozlu İlçesi’nin en büyük spor organizasyonu olan Geleneksel Kozlu Dağköy Yağlı Güreşleri organizasyonuna ait protokol 21 Temmuz 2017 Cuma günü Kaymakamlık Makamı’nda imzalandı. Güreşlerin 6 Ağustos(Pazar) Tarihinde yapılması Planlanıyor.
Ata sporu olan yağlı güreşin gelecek nesillere tanıtılması ve gençlerin spora özendirilmesi amacıyla düzenlenecek olan Kozlu Dağköy Yağlı Güreşleri protokolüne Kaymakam Karakaya ve Kozlu Belediye Başkanı Yılmaz imza attı. Protokolün imzalanması sırasında İl Genel Meclis Başkanı Necdet Karaveli, Ak Parti Kozlu İlçe Başkanı Ahmet Özdemir, Kozlu İlçe Jandarma Komutanı J.Bçvş. Resul Kovan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Nihat Çolakbay, İl Genel Meclis üyesi İsmet Açıkgöz, Kozlu Belediyesi Meclis üyesi Tahsin Karaarslan, İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürümüz Akif Başdağ ile Kozlu Muhtarlar Derneği Başkanı Dursun Oda ve Dağköy Muhtarı Muhammet Yavuz da hazır bulundu.
Toplantıda Dağköy Yağlı Güreşleri’ne çok sayıda baş pehlivanın katılacağı belirtirken, birlik ve beraberliğimizin pekişeceği bu etkinliğe tüm vatandaşlar davet edildi.
Toplantının ardıdan Başkan Yılmaz 6 Ağustos Tarihinde Yapılması Planlanan Kozlu Dağköy Yağlı Güreşleri için güreş alanında incelemelerde bulundu. Alanın tekrar çimlendirme çalışmalarını inceleyen Yılmaz diğer çalışmalar içinde birim amirlerine talimat verdi.

Güncel Haberler