Başkan Yılmaz “Üzerinden 18 Yıl Geçmiş Olmasına Rağmen Acısı Hale Tazedir”
Başkan Yılmaz “Üzerinden 18 Yıl Geçmiş Olmasına Rağmen Acısı Hale Tazedir”

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, 17 Ağustos 1999 Tarihinde gerçekleşen ve binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği deprem ile ilgili açıklama yaptı. Yılmaz’ın açıklaması şöyle: “17 Ağustos 1999 tarihinde gece 03.02 sıralarında 7.4 şiddetinde başlayıp 45 saniye süren, ardında büyük yıkım ve felaket bırakan Depremde 285 bin ev ile 42 bin işyeri zarar gördü, 18 bin 373 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 23 bin 781 Vatandaşımızın da yaralandığı 17 Ağustos Depreminin üzerinden 18 yıl geçmiş olmasına rağmen acısı hale tazedir.
Ülkemiz deprem kuşağı üzerindedir . Deprem gerçeği ile yaşamamız gerektiğini unutmamamız gerekiyor. Bu nedenle 17 Ağustos depreminin verdiği yıkım ve zararlardan ders çıkararak bina ve işyerlerimizi buna göre imar etmeli, yetkililerin belirlediği kriterlere uymalıyız. Unutmamalıyız “İnsanı deprem değil, riskli ve çürük yapılmış binalar öldürür”.
Acıların aynı tazelikle hissedildiği Ülkemizi sarsan ve Vatandaşlarımızın hayatını derinden etkileyen 17 Ağustos 1999 Gölcük depremini unutmayacağız.
Ülkemizin bir daha böyle felaketlerle karşılaşmamasını temenni ediyor, hayatlarını kaybeden binlerce Vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum.”

Güncel Haberler