Başkan Yılmaz Kadına Şiddete Karşı Mesaj Yayınladı
Başkan Yılmaz Kadına Şiddete Karşı Mesaj Yayınladı

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, 25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Dayanışma Günü sebebi ile bir mesaj yayınladı. Başkan Yılmaz yayınladığı mesajda “Kadınlar bir toplumun en temel yapı taşları arasında olduğundan, o toplumda kadına ne şekilde davranıldığını, kadının sahip olduğu haklar, kadına verilen değer, kadının şiddete maruz kalması durumunda uygulanacak yaptırımlar ve kadının nasıl korunduğu o toplumun gelişmişlik seviyesini gösterir.

Kadın; anne, kız kardeş, abla, annane, babaannedir yani kısacası toplumun dinamiğidir. Tarihe Kültürümüze baktığımızda baba elbette önemli ama Anaerkil bir yapıya sahip olduğumuzu görürüz. Aileyi yöneten kadındır. Kültürümüzde Kadın baş tacıdır, ama maalesef kadına yönelik şiddet toplumumuzun kanayan yarasıdır.

Bizlerin görevi kadına karşı her türlü ayrımcılığın, şiddetin önlenmesi,  politik, sosyal, ekonomik ve kültürel sahalar başta olmak üzere bütün alanlarda kadınların  erkeklerle, eşit haklara sahip olması ve bu hakların, garanti altına alınmasına, ilaveten kadınların tam gelişmesini ve ilerlemesine katkı sağlamaktır.

Bugün dünya üzerinde kadına yapılan şiddete karşı yaptığımız şeyler mesaj yayınlamaktan çok daha fazlası olmalı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Gününde tüm kadınlarımızın yanında ve destekçisi olduğumuzu belirterek; kadına yapılan her türlü şiddeti kınıyor, kadının toplumdaki hak ettiği yere ulaşmasındaki tüm engellerin kalktığı bir dünya diliyorum.”

Güncel Haberler