Başbakanla görüştü… Kabus sona erecek…
Başbakanla görüştü… Kabus sona erecek…

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, her şiddetli yağış ve fırtına sonrası ilçenin kabusu haline gelen su baskınlarını, Başbakan Binali Yıldırım’a ileterek çözüm istedi. AK Parti Zonguldak 6. İl Kongresi’nde Başbakan Yıldırım’la birebir görüşerek sorunu anlatan Başkan Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı nezdinde girişimler yaparak soruna kökten çözüm arayacak.

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz ayrıca şiddetli yağmur ve fırtına sonrası yaşanan felaketin ardından dere girişinde dolgu çalışmalarını başlattı.

“SU BASKINLARINA KARŞI ÖNLEM ALDIK”

Kozlu’yu etkisi altına alan yağış ve fırtınayla birlikte su baskınlarına karşı önlem aldıklarına dikkat çeken Yılmaz, “Kuvvetli yağışlar sonrası Kozlu hasar gördü önlem almamız gereken yerlerde önlem aldık. Şu anda yağışı ve su baskınlarını önleyecek durumdayız ancak kuvvetli yağış ve denizin basmasıyla beraber balıkçı barınağımızın mahmuzunun yıkılması, derenin mahmuzunun yıkılması geçtiğimiz Cuma günü olan fırtınada Kozlu’muza doğru su ilerletmiş dere yatağında kodlama yaptığımız yerde terminalle kaymakamlık binası arasında kodlama çalışmalarından sonra orada su birikintisi olmayacak. Kanal çalışması da yaptık büyük borularla suyun giderini alacak ve mahallelerden gelen suyunda tıkanmadan dereye akacak şekilde düzenlemeler yaptık. Derenin altında kod olunca ve derede yükselince 15 Temmuz Şehitler köprüsüne dalgalar vurdu dolayısıyla dere yatağının içerisinde kaldı kanalizasyonlarımız ve yüzey su giderlerimiz, ağızda ve düşük olduğu için yığılmayı orada yaptı bir gün sonra çekildi zaten.

“BAŞKANIMIZ GÜZEL MÜJDELER VERDİ”

Sayın Başbakanımız, Partimizin 6. Olağan İl Kongresine geldi. Kozlu’muza ve Zonguldak’ımıza güzel müjdelerde verdi kendisine şükranlarımızı arz ediyoruz.

Zonguldak’ımıza ve Zonguldak’ta yaşayanların isteklerine cevap verecek yüreklerini ferahlatacak özelikle madencilerin şehit sayılması ve yakınlarının işe alınması bizi duygulandırdı.

Kadro bekleyenler ve madenlerde çalışanlar ile ilgili kolaylaştırma çalışmalarını yatırımcılarla birlikte beş bin ve altı bin civarında iş istihdamı konusunda fizibilitenin yapıldığını en kısa sürede hayata geçeceğinin müjdesini verdi. Kongre bittikten sonra Zeki Başkanıma da hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum bu arada başkanımıza inanıyoruz ve her zaman yanındayız.

Kongre dağılımında Başkanımızla bire bir konuşma imkânımız oldu.

“TEK AŞKIMIZ VAR O’DA KOZLU’DUR”

Bizim rüyamız malum yatıyoruz Kozlu, kalkıyoruz Kozlu. Bizim tek aşkımız Kozlu dolayısıyla deremizin ve balıkçı barınağımızın mahmuzunun yıkıldığını ve Kozlu’muzun denizden gelen tehlikelere karşı korunmasız olduğunu kendisine beyan ettim.

Yanında bulunan Vekilimiz Özcan Ulupınar’a takip etmesini ve bu konuya yardımcı olmasını söyledi, bizim zaten daha önceden yazışmalarımız vardı.

Sahildeki iş yerlerinin arkası da boşaldı komple deniz tahribatıyla ilgili Valimiz ve Kaymakamımızla birlikte koordineli olarak çalışarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile yazışmalarımız oldu. Bu yazışmaların çabuklaştırması olması umuduyla Kozlu’muzda korkulu rüyaların bir daha yaşanmaması için çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, dün akşam saatlerinde çalışmaların yapıldığı dere ağzında incelemelerde bulundu.

Güncel Haberler