Alarm verildi… Durum çok ciddi…
Alarm verildi… Durum çok ciddi…

 Kozlu’da faaliyet gösteren spor kulüpleri başkan ve yöneticileriyle öğle yemeğinde buluşan yılmaz, “Arkadaşlar durum çok ciddi. Elimizden geldiğince denetim yaparak okul önlerindeki seyyar satıcıları uzaklaştırıyoruz ama bu illetin satışı okul içlerine kadar girmiş. Kozlu’da geçtiğimiz günlerde bir kardeşimiz bu illet nedeniyle hayatını kaybetti” dedi.

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, ilçede faaliyet gösteren spor kulüpleri başkan ve idarecileriyle dün öğle yemeğinde bir araya geldi. İlçede uyuşturucu satışlarının okul içlerine kadar girdiğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, kulüp başkan ve idarecilerini uyuşturucuya karşı savaş vermelerini istedi.

Kozlu’da bonzai denen illet son dönemlerde çok yaygınlaştığına işaret eden Yılmaz, “Spor insanların özel, zihinsel olarak gelişmelerini sağlamak ve kötü alışkanlıklardan uzak durmasına vesile olan güzel bir faaliyettir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ demiştir. Bu kötü alışkanlıklardan gençlerimizi uzak tutmamız için gençlerimize sürekli olarak telkinde bulunmalıyız hatta adli mercilere de şikayet etmemiz gerekiyor.

Maalesef uyuşturucu satıcıları okul önlerine kadar girmiş. Elimizden geldiğince denetim yaparak okul önlerindeki seyyar satıcıları uzaklaştırıyoruz ama bu illetin satışı okul içlerine kadar girmiş. Kozlu’da geçtiğimiz günlerde bir kardeşimiz bu illet nedeniyle hayatını kaybetti. Bizler ve sizler sürekli olarak gençlerimizle iç içeyiz. Gerekli uyarıları yaparak önlem almalıyız.

Kozlu’da bonzai denen illet son dönemlerde çok yaygınlaştı. Arkadaşlar durum çok ciddi. Şayet kullanıycıysanız asla kullanmamanızı, kullanmamanızı. Satıcıları biliyorsanız hemen adli mercilere bildirmenizi istiyorum. Okullara kadar girildi. Tespit etmek çok zor. Aileler çocuklara sahip çıkıyor ama neye sahip çıktıklarını bilmiyorlar. Uyanık olalım. Bildiklerinizi ve duyduklarınızı mutlaka kolluk kuvvetlerine haber verin. Bu kesinlikle gammazlamak değildir aksine bu tür kullanıcıların sağlığı içindir. Tehlike canları çalıyor. Devlet arkamızda arkadaşlar. Bu konuda önlem almalıyız. Bu anlamda hepimize görev düşüyor” şeklinde konuştu.

YILMAZ: “KOZLU HER ALANDA REVAÇTA”

Kozlu Belediye olarak önümüzdeki dönemde turnuvalar düzenleyeceklerine işaret eden Başkan Yılmaz, “Bunu birlik ve beraberlikle başarıyoruz. Kozlumuzun nüfusu revaçta, gelen insanlar anlamda revaçta, kültür ve sanatta revaçta, sağlıkta revaçta. Valilik, Kaymakamlık ve Belediye olarak ilçemize güzel şeyler yaparak eser bırakmanın peşindeyiz. Bizler hizmet üretiyoruz. Herkesin baktığı açıdan bakıyoruz. Halkımızın çoğunluğu ne istiyorsa o talebi karşılamaya çalışıyoruz.

Kozlu Belediyesi olarak her zaman spora ve sporcuya önem veriyor. Bizlerde bunu devam ettiriyoruz. İlçemizdeki yetenekli gençleri tespit ederek, Kozlu Belediyespor kadrosuna kattık. Bugün çok para harcayan kulüplerle aynı seviyedeyiz. Bu altyapı hamlesini diğer kulüplerimize yayarak ve aileleri de işin içine çekerek çıtayı daha da yükseltmeliyiz.

Sporun siyaseti olmaz. Spor kulüpleri de siyasi yapı değildir. Belediye Başkanı olarak bir siyasi partiden seçildik ancak o gün siyaseti bıraktık. Tüm ilçe halkına hizmet vermek için mesai harcıyoruz” dedi.

BANK: “SPORUN SİYASETİ OLMAZ

CHP İlçe Başkanı ve Kozlu Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Bank ise konuşmasında, “Kozlu’ya hizmet noktasında oluşturulan birliktelikten Zonguldak’taki bazı kesimlerin rahatsız olduğu

Sporda siyaset olmaz. Bunu biz her zaman ispatlıyoruz. İktidar ve muhalefet partisi olarak Kozlu’nun çıkarları için her zaman bir araya geleceğiz. Zonguldak’tan oturdukları yerlerden bizlere karışarak kimse ahkam kesmesin. Biz her şeyi Kozlu için yapıyoruz. Kozlu Beldespor’umuz da bizim her şeyimiz. Gerçekten sporda siyaset olmasın. Bu lafta kalmasın. Bunu Kozlu’da ispatladık. Kozlu Belediye Başkanımız Kerim Yılmaz’ın talebi üzerine yönetime girdim ve hiçbir zamanda siyasi düşüncem olmadı. Önümüzdeki Mayıs ayında kongremiz var. Belediye Başkanımız Kerim Yılmaz önderliğinde daha güçlü bir yönetim oluşturarak gençlerimizi teşvik edelim” ifadelerine yer verdi.

Kulüp başkan ve idarecileri ise Belediye Başkanı Kerim Yılmaz’a kulüplere ve gençlere verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Güncel Haberler